Категорії
Новини Новини

Зубний біль – що робити, якщо болить у зубі?

Болі в зубах можуть виникати при дії подразника (тепла, холоду, хімічних речовин або твердих предметів). Такий вид зубного болю характерний для карієсу та пульпіту. Якщо біль у зубі виникає мимовільно, це говорить про запаленні пульпи або апікального (верхівкового) періодонта.

Тривалість болів у зубі залежить від ступеня змін пульпи. Нормальна пульпа зуба не реагує на звичайні механічні, температурні та хімічні подразники.

Якщо при дії подразника біль у зубі швидко виникає, але після усунення подразника швидко проходить, це, швидше за все, захворювання твердих тканин зуба – карієс, стирання, гіперестезія (підвищена чутливість зуба).

Безперервні ниючі або гострі зубні болі (смикають, пульсуючі) характерні для верхівкового періодонтиту, а приступоподібні зубні болі – для пульпіту. При пульпіті зубний біль може тривати від кількох хвилин до кількох годин, але обов’язково є періоди, коли біль припиняється або незначно стихає. Для зубного болю при пульпітах характерні нічні напади. Біль у зубі при нахилі голови буває при конкрементозному пульпіті.

Зубний біль – це сигнал про неблагополуччя, захворювання зубів. Зубний біль виникає тоді, коли патологічний процес вже почав розвиватися, тому в такому разі не можна відкладати візит до стоматолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи

This site is registered on wpml.org as a development site.