Дитяча стоматологія

Наша клініка не займається лікуванням зубів у дітей до дванадцяти років, але оскільки наші пацієнти та відвідувачі сайту часто задають нам питання пов’язані з лікуванням молочних зубів, то ми вважали за потрібне зробити короткий огляд основних рекомендацій та методик лікування застосовуваних у дитячій стоматології, а так само вирішили дати посилання на клініку дитячої стоматології послугами якої і рекомендуємо скористатися, оскільки неодноразово переконувалися у високій кваліфікації та дбайливості працюючих там дитячих стоматологів.

Отже, перше, найбільш часто ставиться питання про те з якого віку треба починати чистити молочні зубки? Абсолютно виправдана думка про те, що робити це потрібно з моменту прорізування першого молочного зуба (це приблизно сьомий-восьмий місяці). Звичайно, що дитина в такому ранньому віці не може самостійно чистити їх і тому робити це за них доведеться батькам. Рекомендується чистити зуби дитині двічі на день м’якою щіткою з мінімальною кількістю дитячої зубної пасти.

Перший же візит до стоматолога повинен неодмінно відбутися не в ситуації, коли у вашого малюка щось болить і стрес від дискомфорту болю посилюється страхом майбутньої маніпуляції, а тоді коли у дитини немає жодних проблем і дбайливі батьки попередньо підготувавши подарунок ведуть малюка на профілактичний огляд. якого дитячий лікар-стоматолог усміхаючись урочисто вручить дитині презент за хорошу, зразкову поведінку на прийомі і прочитає батькам коротку інструкцію про те, на які моменти батькам краще звернути увагу у даного чарівного карапуза і які проблеми є зараз, заодно і потоваришує з дитиною. Багато проблем пов’язані з неправильним прикусом у дітей, раннім карієсом, захворюваннями ясен, що називається “родом з дитинства”. Якщо давати дітям “правильну соску” (а краще її зовсім не давати), то можна уникнути стійких порушень прикусу у дітей, якщо відмовитися від годування дитини надмірно підсолодженим соками, то можна уникнути так званого “пляшкового карієсу”. Ніщо так гідно не замінює годування з пляшки як природне вигодовування. Якщо у юного дива є стійка звичка смоктати палець або гризти нігті, то дитячий стоматолог разом з вами може розробити стратегію грамотного порятунку від поганого навички, зовсім не вдаючись до умовлянь чи таткового ремінця. Найчастіше батьки не помічають погіршення носового дихання, пояснюючи це постійними нежитями. Це призводить до того, що діти постійно дихають відкритим ротом, що здатне порушити правильний прикус у дітей.

Дитячий стоматолог побачить це і знову допоможе порадою. Якщо у дитини коротка вуздечка язика або губи, то може не тільки порушитись правильне розташування зубів у зубному ряду, але й порушиться дикція, що зробить заняття з логопедом нагальною потребою. У клініці дитячої стоматології вже у ранньому віці можна ефективно провести корекцію короткої вуздечки та у переважній кількості випадків логопед не знадобиться.

Особливе місце у дитячій стоматології займає профілактика карієсу та його ускладнень. Є глибоко хибна думка, що лікування карієсу молочних зубів не таке актуальне як лікування постійних. Ця обставина викликає глибоке обурення дитячих стоматологів. По-перше, при ранній втраті молочних зубів неминуче буде порушено прикус. По-друге, ускладнення можуть бути такими небезпечними, що легко можуть привести дитину на лікарняне ліжко з зовсім неабиякими діагнозами – абсцес і флегмона. Для профілактики карієсу застосовуються методи, вже описані на сайті. Це профілактичне запечатування фісур зуба та професійне фторування зубів.

Абсолютно зрозуміло, що карієсу легше і правильніше уникнути, ніж лікувати карієс, що виник, особливо у дітей. Але якщо уникнути його не вдалося, то раннє виявлення карієсу в тій стадії при якій втручання мінімальне і дуже швидке, допоможе дитячому стоматологу, батькам дитини і наймолодшому диву уникнути значних тимчасових, фінансових і головне емоційних витрат. Рання діагностика карієсу можлива, якщо дитина регулярно відвідує дитячу стоматологію двічі на рік, де власне, лікар застосовуючи всі можливі методи знаходить зубного ворога, що приховується.

Наші лікарі працюють із запису. Залишайте заявку на сайті або по телефону, і ми підберемо вам відповідний час прийому у профільного лікаря.

This site is registered on wpml.org as a development site.